In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
You are here: Anasayfa arrow Genel Bilgiler
Genel Bilgiler
Gönen Meslek Yüksekokulu'na Hoşgeldiniz

  Yüksekokulumuz  Balıkesir ilimizin güzel ilçesi Gönen'de Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun 14 Şubat 1994 tarihli toplantısında 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrencili olarak açılması yönünde alınan karar gereğince faaliyete geçirilmiştir. Yüksekokulumuz halen, Gönen Köy Hizmetleri Birliğince yurt olarak inşa ettirilen ve Gönen Kaymakamlığınca Balıkesir Üniversitesi, Gönen Meslek Yüksekokulu tarafından kullanılması amacıyla tahsis edilen binada Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmekteyken Nisan 2005'te Babayaka Köyü yolu üzerindeki modern kampüsüne taşınmıştır.

  Üniversitemize tahsis edilen 239.656 metrekarelik arazi üzerinde yapılan Yüksekokulumuz binası 6 bloktan meydana gelmektedir. Gönen'li sanayici Dursun AKIN tarafından başlangıcında önemli oranda desteklenen Yüksekokulumuz süreç içerisinde Gönen'li hayırseverlerin önemli katkılarıyla modern bir şekilde donatılmıştır. Ayrıca Yüksekokul arazisi üzerinde bir de gölet bulunmaktadır.

  Okulumuzda iki Bilgisayar Laboratuarı, 200 kişilik tam donanımlı Konferans Salonu, Turizm Uygulama Laboratuarı, Doğalgaz Atölyesi, İklimlendirme Atölyesi, Merkezi Güvenlik Kamera Kontrol Sistemi, Yemekhane,  Kantin, Basketbol, Voleybol ve Futbol sahaları bulunmaktadır.